Dalyvavau ArtVilnius’21 meno mugėje su Klaipėdos galerija, 2021 10

Извините, этот текст доступен только на “Литовский”.

ArtVilnius’21

Vilniuje spalio 15-17 d. vyko įšskirtinis meno įvykis «ArtVilnius’21», didžiausias vizualiųjų menų renginys rytų regione, kuriame dalyvavo 55 galerijos iš 12 pasaulio šalių ir 22 atskiri meninkai.
Šiemet LDS Klaipėdos galerija pristatė tris menininkes — Neringą Poškutę-Jukumienę (instaliacija, objektai), Tomą Šlimaitę (grafika) ir mane, Dalią Čistovaitę (tapyba).

Ekspozicijai atrinkau tapybos ciklą «Lapai lede» (2021, I-VI) kelis atskrus tapybiškus beveik abstrakčius peizažus —«Pavasaris pro langą» (2021), «Sena trešnė» (2021), «Sena obelis» (2021), ankstesnį kūrinį «Rudeninis»(2014) iš ciklo «Metai», skirto K. Donelaičio 300 m. jubiliejui. Ekspozicijos koloritas suderėjo su kitų menininkių kūriniais, varijuojančiais nuo dangiškai žydros iki tamsios metalo pilkos, su mėlynais ir gintaro spalvos akcentais. Kad ekspozicija nebūtų per daug melsvai pilka,  man norėjosi ją sujudinti, įnešti intrigos — tad apačioje įkomponavau žalią žalią «Seną trešnę», ir kaip pasakė viena lankytoja, savo tikslą pasiekiau! Beje, ta žalia sena trešnė rado savo namus. Klaipėdos galerija išleido kiekvienos meninkės kūrinių reprodukcijų, kurios buvo šluote iššluotos.
Labai džiaugiuosi galėjusi sudalyvauti ArtVilnius’21 meno mugėje! Man tai pirmas kartas. Buvo daug naujų patirčių, netikėtų malonių susitikimų, sulaukiau tylių ir garsių žiūrovų reakcijų į savo kūrinius, tai man suteikė energijos ir žvalumo!

Atskira tema — pasivaikščiojimai po kitų galerijų ekspozicijas, instaliacijas ir objektus. Kiekvieną kartą, lankantis ArtVilnius renginiuose, būna įdomu ir smalsu atrasti naujus nematytus kūrėjus, ir stebėti jau žinomų ir pažįstamų menininkų kūrybą. Ir tiek daug vaizdų bei įspūdžių vienoje vietoje! Puiki galimybė pasinerti ir nardyti meno jūroje.
Ačiū «ArtVilnius» sumanytojams ir organizatoriams už šią meno šventę!

LDS Klaipėdos galerijos menininkės ir ekspozicija

 

 

Pasivaikščiojimas po ArtVilnius’21