TAPYBA IR DŽIAZAS GYVAI «10 Tiltų kieme», Klaipėda 2021 09

СОН СТАРОГО МОСТА, 2021, 80×80, холст, масло. Фрагмент
2021 m. rugsėjo 3 d., penktadienį, nuo 17 val. Meno kieme (Bažnyčių g. 6, Klaipėda) Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Klaipėdos skyrius ir restoranas „10 TILTŲ kiemas“ kviečia gyvai patirti spalvą. Pirmąjį rugsėjo penktadienį atviroje kiemo galerijoje ir tapybos studijoje be durų bus galima dienos šviesoje ne tik apžiūrėti devynių menininkų sukurtus kūrinius, bet ir stebėti kūrybinį procesą.

Klaipėdos senamiestyje, jaukiame fachverkinės architektūros ansamblyje yra kiemas, nuo seno vadinamas menininkų kiemeliu. Šiandien jis taip pat pulsuoja kultūra. Čia veikia Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos galerija, Etnokultūros centras, reziduoja KKKC rezidentai, dirba architektai bei jaukiai įsikūrė restoranėlis „10 TILTŲ kiemas“. Kiemo atmosfera unikali ir atvira visiems. Vienas projekto „Tapyba gyvai!“ tikslų yra įveiklinti šią unikalią Klaipėdos senamiesčio erdvę ir paskatinti bei palaikyti vizualiųjų menų atlikėjus.

Tapyba gyvai / galerija be durų / kiemas / tiltai / kvapai – vieni ryškiausių ir emociškai paveikių vizualine ir patyrimine patirtimi jausmų. Menininkai juos fiksuoja vaizduotėje. Savo kūrybiniame procese konstruoja, materializuoja nuo realybės perteikimo iki abstraktaus spalvų žaismo, transformacijų, stilizacijų, kurias perteikia drobėse, ant kartono, stiklo, medžio…

D. Čistovaitė. SENO TILTO SAPNAS, 2021, 80×80, drobė, aliejus

Akcijos metu sukurti menininkų kūriniai gruodžio mėn. bus realizuoti aukcione, o po poros savaičių juos galioma bus apžiūrėti 10 Tiltų kavinėje. Meno aukcionai – tarsi meno rinkos termometrai, kuriuose sužibėti gali ne tik jau gerai žinomi menininkai, bet ir jauni, karjerą dar pradedantys kūrėjai. Tai ne tik būdas parduoti meno kūrinius, bet ir užmegzti naudingus kontaktus, kurių dažniausiai menininkams ypač trūksta. Kūrinių pardavimas realizuos menininkų veiklos rezultatus ir prisidės prie kiemo gyvybės aktyvinimo perspektyvoje.

Visą penktadienio vakarą kartu su menininkais vakaros ir profesionalūs džiazo muzikantai: Laimonas Urbikas ir Marijus Kučikas. Ne veltui menininkai ir muzikantai savo kūrybai apibūdinti dažnai skolinasi terminus vienas iš kito žodyno, pavyzdžiui, sakoma: dainos „spalvos“ ar paveikslo „ritmas“. Kai kurie dailininkai būna taip paveikti muzikos, kad savo paveikslus dažnai pavadina tokiais muzikiniais terminais kaip „Kompozicija“, „Improvizacija“, „Simfonija“ ir kt. Kviečiame Jus įsilieti, patirti, pamatyti šias akimirkas, kuriose kiekvienas gali tapti meno kūrinio dalimi.

Menininkai / dalyviai:

Klaipėdiečiai: Ernestas Žvaigždinas, Dalia Čistovaitė, Antanas Garjonas, Daiva Dašenkovienė, Alfonsas Lekavičius, Rodion Petroff, Pijus Čeikauskas, kolekcionierius Edmundas Kolakauskas; vilnietis Ansis Burkė.

Renginį kuruoja Neringa Poškutė-Jukumienė.

LDS Klaipėdos skyriaus informacija
kulturpolis.lt

Foto Ingrida Mockutė