Выставка профессиональных художников Клайпеды „Западные ветры‘20: (Не)зависимые“, КЛАЙПЕДА, 2020 07

ПОЛЕТ НАД РАЕМ. СВОБОДНОЕ ПАДЕНИЕ, 2020, 100х120, холст, масло

2020 m. liepos 24 d., penktadienį, 17 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus menininkų paroda „Vakarų vėjai ’20: (Ne)priklausomi“, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui.

Paroda dedikuota šiam vienam reikšmingiausių mūsų valstybės įvykių ir taip pat ironiškai pasižiūri į priklausymą dailininkų ar bet kuriai kitai sąjungai ir kaip tai veikia menininkus – vieną iš individualiausių, originaliausių žmonių grupių. Ar šiais laikais, kai manomės esantys patys laisviausi ir nesuvaržyti, dar reikėtų kalbėtis apie priklausymą kam nors, kad ir kas tai būtų: organizacija, socialinis sluoksnis, profesionalų sambūris ar net etninė grupė?..

Parodoje eksponuoju kūrinį «Pasiskraidymas virš Rojaus. Laisvasis kritimas» ( 2020, 100×120, drobė, aliejus) iš ciklo „Apie Rojaus sodus“, kurio pagrindinė mintis – mums taip reikalinga vieta atokvėpiui ir apmąstymams tame „vilkeliu“ besisukančiame ir greitėjančiame pasaulyje. Sąmoningas stabtelėjimas kiekvienam palaimingoje išorinėje vietoje ar sielos Rojaus sode pailsėti, atsigauti, kad vėl grįžtume į pasaulį aktyviai kurti ir veikti.
Šio paveikslo pavadinimas „Laisvasis kritimas» palaimingam sklendimui virš Rojaus nejučia sufleruoja klausimą — o kas bus, kai pasieksime Rojaus žemę?
Gal tai panašu ir į kūrėjų padėtį šiuolaikiniame pasaulyje? Laisvasis kritimas…

Parodoje dalyvauja LDS Klaipėdos skyriaus nariai: Algirdas Bosas, Antanas Garjonas, Augustinas Virgilijus Burba, Aurimas Anusas, Aurimas Eidukaitis, Dalia Čistovaitė, Dalia Kirkutienė, Danas Andriulionis, Danius Drulys, Ernestas Žvaigždinas, Gražina Eimanavičiūtė-Kaščionienė, Laima Gedvilaitė-Sakalauskienė, Liuda Liaudanskaitė, Neringa Poškutė-Jukumienė, Petras Balčius, Rodion Petroff, Saulė Želnytė, Tatjana Simanaitienė, Toma Šlimaitė, Virginija Degenienė, Virginija Urbonavičienė, Žydrūnė Kriūkaitė-Juciuvienė, Romas Klimavičius, Petras Gintalas, Daiva Ložytė, Zita Inčirauskienė, Romualdas Inčirauskas, Tomas Vaičaitis, Artūras Tamašauskas, Anatolijus Klemencovas, Audronė Adomavičienė, Henrikas Šurkus ir Saulius Bertulis.

Paroda „Vakarų vėjai ‘20: (Ne)priklausomi“ veiks iki 2020 m. rugpjūčio 23 d.

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).

Parodos fragmentai