Соло выставка О РАЙСКИХ САДАХ в галереи «Baroti», Клайпеда, 2019 октябрь

2019 m. spalio 18 d. «Baroti» galerijoje Klaipėdoje įvyko mano tapybos parodos «Apie Rojaus sodus» atidarymas. Paroda vyks iki lapkričio 16 d. Kviečiu apsilankyti!

Pirmą tapybos darbą šia tema «Rojaus sodas» nutapiau  1993 m. , ir nuo to laiko sodo, miško motyvas kaip viena iš kelių man svarbių ir artimų temų lydi iki šiol. Penketą paskutinių metų itin intensyviai kūriau šia tema — miško, sodo, kopų, «laimės» medžio motyvai , nedidelės žmonių figūrėlės atspindi giluminį temos lygmenį — žmogus ir jo sielos apsauga, dvasinių ieškojimų posūkiai, patirčių atradimai, susirūpinimas ekologija, žmonių ir gamtos harmonijos paieškos.

РАЙСКИЙ САД, II, 1993, 96X100, холст, масло (продан)

Ši paroda apie tai, kaip mums visiems reikalinga ta vieta, Rojus, kur galime atsitraukti nuo kasdienių darbų ir informacijos lavinos, pailsėti, nurimti, pažvelgti į save ir aplinkinius bei vykstančius reiškinius pasaulyje iš atstumo, permąstyti santykį su svarbiais mums žmonėmis, įvykiais. Pabūti rimtyje su savo siela ir protu. O tada grįžti ir vėl panirti į gyvenimo srautą, kurti, keisti su naujomis jėgomis.

«Dalios Rojus būtent toks, kuris yra ne kažkur, atitrūkęs nuo mūsų ir veikiantis kaip masalas ar pažadas ateityje, bet toks, kuris įsiterpia kiekvienoje dienoje, kiekvienoje sekundėje. Jos Rojus – saugi ir jauki erdvė, kurioje yra visos sąlygos tarpti žmogaus sielai. Šiame Rojuje, nors ir vingiuotu dvasinių ieškojimų keliu, bet visuomet pasiekiama vidinė harmonija, santarvė su pasauliu. Čia vietos ir laiko užtenka viskam: savęs at/pažinimui, suvokimui visatos dalimi; elementariai, paprastai, bet neretai sunkiai pasiekiamai meilei; prigimtiniam, tačiau vis sparčiau blunkančiam ryšiui su gamta, praeitimi ir istorija. Dalios Rojus – ir ramybės oazė, poilsio, jėgų atgavimo vieta, kur įmanomos beveik visos bendravimo, taip pat ir nebendravimo formos. Vieta, kurioje galimi bet kokie pasirinkimai, priklausantys ne tik nuo proto, gilių apmąstymų, bet ir nuo atsitiktinių, neįpareigojančių minčių, spontaniškų emocijų, fragmentiškų pastebėjimų, nuo bet ko. Dalia siūlo Rojų kaip rezervuarą, kuriame tiesiog gali „susirinkti“ save, kad tai padaręs vėl galėtum grįžti į tai, ką trumpam buvai palikęs, – kasdienybę, su jos visomis spalvomis, šviesomis, taip pat ir tamsomis. Susitikti su tais, kuriuos nori apkabinti, šalia savęs matyti nuolat, ir tais, kuriuos mieliau aplenktum arba iš viso būtum nepažinęs. Jos Rojus – tai, ko reikia kiekvienam kiekvieną dieną ir kiekvieną akimirką, jeigu nori laimėti rytojų ir gyvenimą.»

                                                                                              Menotyrininkė Danguolė Ruškienė

 

Labai ačiū «Baroti» galerijos šeimininkams Andželikai ir Izroildžonui Baroti už puikią galimybę surengti parodą, uš draugystę ir nuoširdumą!

Parodos atidarymo akimirkos.
Foto Vasilij Ščiogolev, Izroildžon Baroti.